Літературна студія

Объявление

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Літературна студія » обговорення літератури » Микола Васильович Гоголь - український чи російський письменник?


Микола Васильович Гоголь - український чи російський письменник?

Сообщений 1 страница 11 из 11

1

Пропоную поміркувати і літературно довести, чи український , чи російський письменник М.В. Гоголь... дякую!

2

Не зважаючи на те,що багато хто стверджує, що Микола Васильович - російський письменник, я вважаю його українцем!Не знаю взагалі, чим обґрунтовується думка про росіянина Гоголя...Можливо, хтось мені і пояснить.Не вважаю, що письменник, який живе і творить не українською, вже не українець!
   По-перше, багато емігрантів писали нині актуальні твори.Багряного вважають українцем!"Празька школа" теж творила не в Україні здається!Зрештою Пилипа Орлика теж обрали в Бендерах...
   По-друге,щодо російської мови написання, то і в цьому не бачу нічого такого, що визнає його російським письменником. До того ж, Шевченко свій щоденник, здається, теж писав російською,чи не так???
   Та і сам Гоголь... писав про Диканьку, а не про Рубльовку, про Тараса Бульбу, козака, а не царя Петра І...На скільки мені відомо Микола Васильович постійно контактував з українською інтелігенцією, зокрема з енциклопедистом Максимовичем, і розглядав постійно варіант повернення до України!!! Дякую.

3

Я повністю погоджуюся з думкою Dwyne, змістовне підтвердження власної думки. :writing:

4

А яка різниця якою мовою Гоголь писав? Важливо для кого! Я буду приводити аругументи саме по життю та творчості самого письменника. Всім нам, напевно, відомо, що народився письменник в містечку Великі Сорочинці Миргородського повіту Полтавської губерні. Тому звичайно "де народився, то твоя земля", тобто Гоголь українець. Але тут постає питання. В якій родині? В родині поміщика, котрі були вельми заможні. В принціпі всі предки Гоголя були св'ященнки, крім діда. Батько був поштарем і доречі одруживсяя за на дівчині із поміщицького роді, які було всьго лиш 14. Дитячі роки письменника зобразили подальше захоплення дитини. І все це зазначу в оточенні аристократії і вельмишановних людей, що точно невідповідали  типовим українцям. Але вихопити шмат менталітету Гоголю вдалося. Довгі роки навчання сформували його, як особистість. І звичайно, як всі амбітні люди вирушає до культурної столиці - Петербурга. Де і виходить його перша успішна робота. Потім будуть сторені Тарас Бульба, Ревізор. Мертві душі пишуться вже закордоном. Та чому він, людина шляхетного походження пише про Україну? Бо це так актуально і цікаво дізнатися, як там на Україні горілку вживають? Чи просто возвеличує простий український народ, котрий при різних ситуаціях залишається народом. Людина котра відчувала себе росіянином жила б в своїй країні. А Гоголь живе за кордоном. Чому?  По-перше хворіє, по-друге має творчу кризу. Та все ж повертається до Росії, до Москви але відвідує Україну, його рідні місця. Помирає він весь в роботі. Тоді чому він росіянин? Бобув аристократичного походження? Бо працював в Росії? Бо поховали в росії? НІ
Людина писала за для екранізації своїх творів, для наочного зображення. А зрозуміти українця може тільки українець. Чи давали гарбуза в росії, чи мали мрії мати худобу чи землю?
ТОму вважаю, що Гоголь - це типовий українець, що зобразив україну і українців з середини.

5

silentium
А що ви самі думаєте з цього приводу?? цікаво було б дізнатися вашу думку!дякую.

6

Dwyane
А якщо письменник пише фантастику, то його вважати марсіаніном? А якщо Боплан(француз) багато писав про Україну, то він українцем не стане. Я вважаю, що нам варто пишатися здобутками Гоголя як письменника, не залежно від того, в курсі якої літератури його вивчають. Сучане літературознавство творчість Гоголя відносить до російської літератури, то ж хай в російських школах вивчають наші звичаї, наші традиціїї і думають, що це російський письменник)) Ми ж з вами (посміхаюсь, затуляючи рот рукою) знаємо чий він....:))

7

silentium
Чесно та справедливо!

8

Хоча в світі Микола Васильович Гоголь вважається російським письменником,для мене він все одно є українцем.Про це свідчать не тільки мої слова,а й історичні факти...
Народився Микола Гоголь в містечку Великі Сорочинці на кордоні Полтавського і Миргородського повітів (Полтавська губернія). Він походив із старовинного українського козацького роду. Я вважаю,якщо ти народився в Україні,значить ти і є українець,навіть якщо ти пишеш або спілкуєшся іншою мовою.Тим паче,що ти походиш із старовинного українського роду...Це вже  доказ на користь Гоголя,як українського письменника...
Звимчайно він писав руською мовою...але він писав про українських селян...українських селищ...В душі він палко любив край,де виріс,де почалося його становлення,як людини...

Отредактировано _Kazekage_Gaara_ (2009-03-21 10:46:02)

9

:D  :tomato:

10

:cool:  :D

11

http://www.gogolfest.org.ua/ukr

Гоголь сьогодні


Вы здесь » Літературна студія » обговорення літератури » Микола Васильович Гоголь - український чи російський письменник?


Литературная студия
администрация: Фасильда, silentium, Махеr, Dwyane Свобода выражается в творчестве (Сергей Николаевич Булгаков)
Літературна студія