Літературна студія

Объявление

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Літературна студія » Спілкування » Українська мова в нашому житті!


Українська мова в нашому житті!

Сообщений 1 страница 15 из 15

1

Хочу запропонувати тему, яка в наш час є актуальною. Ця тема стосується нашої рідної  мови. За статтею 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова. Але, як ви самі розумієте українською в наш час спілкується небагато. Тим не менше, українська починає ставати все більш, не побоюся цього слова, популярною. Починають дублювати фільми, все більше книг перекладають на нашу.. рідну… Нещодавно велися великі суперечки щодо того, чи вводити другу мову в Україні російською... Словом, я хотів би дізнатися:
1. Ваше ставлення і ваша думка щодо української мови.
2. Як ви вважаєте, чому наш народ більш активно спілкується російською?
3. Чи потрібно вводити другу мову російську?
4. Чому в інших країнах рідну мову шанують більше, ніж ми шануємо свою?

Мені будуть цікаві усі ваші думки з цього приводу. Дякую.

2

1. мова - це код душі кожної людини, якщо ви виріте в існування душі, то знайте, вона говорить лише рідною мовою, вашою рідною мовою. якщо я є українкою, то відповідно моя рідна мова - українська. Чом би не бути на рівних з душею?!))
2 А хіба наш народ говорить російською, я давненько російської не чула, скрізь панує суржик, а це, пардон, не російська, а "чарнігівська" мова!
3 Я за багатомовність, я за те, щоб вільно володіти ну хоча б 5 мовами, проте, державна має бути одна, а інщі вчи, скільки заманеться!
4 Гарно там , де нас нема! Мені здається в усіх країнах свої проблеми, нам не треба дивитися на інших, треба думати про те, як впоратися зі своїми проблемами.

3

1.своє?! - краще!
2.бо безвольне бидло складає дууууже великий% суспільства
3.краще HTML
4.погоджуюсь з silentium

4

Що до того, що наш народ не спілкується українською, то хочу сказати, що вважаю так: Україні не достатньо 16 років незалежності для того, щоб народ так само почав відноситися до рідної мови, як, наприклад, наші сусіди-росіяни до своєї. Я вважаю, що для цього потрібне не одне покоління, щоб нарешті дійти цього.Дякую.

5

Я не знаю хто як, але я люблю українську мову. Так я зізнаюся, що частіше за все спілкуюся російською або суржиком. Проте кажуть, що рідною мовою є та мова, якою ти думаєш, а я помічаю, що думаю українською. Мені здається, переважна більшість людей чинить так як і я: говорить тією мовою, якою розмовляє співрозмовник, проте якою ж думає???

6

Я поважаю свою мову, але спілкуюся російською. Мені не хочеться щоб російстка була другою офіційною мовою, бо я вважаю що ми живемо в Україні і мова в нас українська. Я думаю що це склалося історично, тому в нас н Чернігівщині і розмовляють російською. В інших регіонах люди розмовляють більш українською. Але якою б мовою ти не спілкувався, то все рівно для тебе буде головніше мова твоєї країни.

7

я відношусь до української мови дуже позетивно,вона мені дуже подобається,українська мова може якось лагідніше висловит банальні слова "я тебя люблю", а саме "я тебе кохаю",якось гарніше звучить на українській,ніж на російскій.але в наш час постала дуже велика проблема - наш народ розмовляє російською.у моїй сім`ї розмовляють суржиком,бо мама з села і народилась вона коли україна була під владою срср,тато також розмовляє суржиком,бо його батьки так само розмовляли...така ситуація склалась історично.зараз ми більше володіємо російською мовою,та навіть ні...не мовою... а казна чим...у нас час ми можемо спокійно володіти і спілкуватися українською,бо для цього є всі умови,українська мова та література,як предмет.газети,українські канали,але ми не використовуємо цього всього.ми звикли розмовляти російською,а говорити у колі друзів українською там де її не сприймають,для нас це ганебно.ми соромимося цього.і це наша помилка..так мова буде вимирати..от я не буду приховувати,що розмовляю російською,але якби всі дружно почали відкриватися і спокійно володіти і спілкуватися українською,я б була тільки за...українська мова,це мова нашого народу,бо ми живемо в україні,і треба користуватися цим...а зараз все іде до того,що наша мова вимирає..як це і не прикро..щодо того,щоб російська була другою державною , я проти, в росії вона і так державна,а нам вона ні до чого....я вважаю,що треба може якісь акціїї проводити,щоб люди якось починали розвивати спілкування на українській...думаю,що це питання щодо нашої мови це глобальна проблема україни і вирішити ми її зможемо тільки разом , з спільними зусиллями....

Отредактировано Ырынка (2008-09-30 23:25:24)

8

Слухайте, а давайте проведемо якусь акцію.... ну  таку от:  ГОВОРИ УКРАЇНСЬКОЮ ХОЧА Б НА УРОЦІ:)) :flag:

9

Я тільки "за"!!! Думаю, що без російських слівців не обійдеться....але ідею підтримую!!!! українською потрібно розмовляти!

10

Це була б чудова ідея говорити українською.А багато людей в нашій школі були б не проти, але як вмовити покоління неформалів(8-мі класи)?????

11

Анастастасія
Чому ти називаеш 8-мі класи неформалами???  :dontknow:

12

Да тому,що в них окрім власного стилю немае ніяких турбот.Вони переймаються тим,до якої субкультури вони належать.

13

хм...можливо я б і витримала цілий день, розмовляючи українскьою, але не впевнена, чесно кажучи..
а ось у мене виникло запитання: якщо б зараз у вас був вибір : розмовляти все подальше життя українскьою або російською, що би ви вибрали?
тільки будь ласка чесно і щиро..

14

Я б не змогла.У нашого суспільства такий менталітет.Українску мову гнобили і принижували майже всю історію становлення України.І дивлячись на підростаюче покоління ,можна сказати,що в них це непогано вийшло.Діти соромляться розмовляти українською.

15

хм..значить, так вони хочуть розмовляти українською мовою..
щодо менталітету, то згодна..це так і є.


Вы здесь » Літературна студія » Спілкування » Українська мова в нашому житті!


Литературная студия
администрация: Фасильда, silentium, Махеr, Dwyane Свобода выражается в творчестве (Сергей Николаевич Булгаков)
Літературна студія